POLYTECHNICA NOVA – wywiady z laureatami pierwszego etapu konkursu

Siódmego kwietnia wystartował drugi etap trzeciej edycji konkursu Polytechnica Nova na Politechnice Wrocławskiej. Wraz z nim ruszył nasz cykl rozmów z przedstawicielami zakwalifikowanych wniosków na antenie Akademickiego Radia Luz.
dr inż. Wojciech Wodo
W pierwszym odcinku dr inż. Wojciech Wodo – lider projektu Centralnego Repozytorium Instytucjonalnego Wiedzy i Danych Badawczych Politechniki Wrocławskiej – opowiedział Uli Kokot i Pawłowi Chlastaczowi, dlaczego warto wesprzeć akurat ten pomysł oraz jakie korzyści dla nas przyniesie urzeczywistnienie wizji jego zespołu. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!
Jarosław Sowizdraniuk
Ratownik medyczny i nauczyciel akademicki na Wydziale Medycznym PWr. Propozycja tego projektu to nic innego jak sprawa z życia wzięta. Jarosław Sowizdraniuk wykorzystał swoje umiejętności, nie tylko po to, żeby uczyć, lecz także do poprawy bezpieczeństwa społeczności akademickiej. W jaki sposób? Posłuchaj rozmowy Klary Klin prosto z anteny Radia LUZ:
Dr inż. Magdalena Wojtas
Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej reprezentuje projekt dr Wojtas. „Rodzice do nauki. Program wspierający rodziców małych dzieci w powrocie do pracy naukowej” to kolejna propozycja dostosowana do społeczności akademickiej i pracowników naukowych. Program wspierający balans między życiem prywatnym i karierą naukową to kolejna propozycja w drugim etapie Poyitechnica Nova:
dr hab. inż. Aleksandra Kawala-Sterniuk
Liderka projektu – CEREBRAINIRS (Cerebrovascular AI-based Neurovascular Imaging using fNIRS) opowiada Dominice Tatuch i Juliannie Kaszewskiej, dlaczego warto wesprzeć akurat ten pomysł oraz jakie korzyści dla społeczności uczelnianej, i nie tylko, przyniesie urzeczywistnienie wizji jej zespołu:
Mgr inż. Bartłomiej Dziewoński
Inwestycja w Laboratorium Dynamiki Zderzeń Statków Powietrznych i Kosmicznych na uczelni, która dotychczas nie dysponowała takim wyposażeniem, stanowiłaby znaczący krok naprzód w rozwoju potencjału badawczego. O pomyśle, który znalazł się wśród finalistów w kategorii Badania i potencjał naukowy – opowiedział Uli Kokot i Pawłowi Chlastaczowi – mgr inż. Bartłomiej Dziewoński, lider projektu.