SLOT Art Festival 2024

SLOT Art Festival 2024

Slot Art Festival to wyjątkowe połączenie sacrum i profanum – przestrzeń klasztorna opactwa w Lubiążu na kilka dni (09.07-13.07) przekształcona zostaje na potrzeby muzyków, zespołów, dj-ów, dj-ek, a także oferuje spotkania i warsztaty z fascynującymi ludźmi. Klasztor cystersów ożywa, aby stać się kulturalną siedzibą muzyki i sztuki oferując nietuzinkowe brzmienia i niezapomniane, niezwykle rozwijające spotkania.

 

Co ważne (i dla nas najbardziej ekscytujące!), w tym roku również mamy zaszczyt hostować na Slocie jedną ze scen muzycznych – legendarną scenę klubową złożoną w całości z radiowych dj-ów i dj-ek. Uczestnikom festiwalu proponujemy dodatkowo warsztaty ze sztuki dyskdżokejstwa oraz rozstawiamy stoisko promocyjne radia, z którego audycji na żywo posłuchacie w przyszłym tygodniu m. in. w specjalnym paśmie od wtorku do piątku od godziny 11:00. O pełnym programie sceny pod znakiem Radia LUZ przeczytacie tutaj, a informacji o działaniach antenowych wyczekujcie na naszym Instagramie.

 
Bądźcie tam z nami!

 

Na Dużej Scenie tegorocznego SLOTu wystąpią: ŁONA x KONIECZNY x KRUPA – trio docenione (także w Akademickim Radiu LUZ) za ostatni album TAXI,  bracia KACPERCZYK, czyli jeden z najpopularniejszych duetów polskiej muzyki ostatnich lat, MIKROMUSIC w których twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką, a także CHRUST, .bHP, RANKO UKULELE, l33l, których misją jest niesienie i sławienie ukraińskiej kultury po całej Europie, Muzyka Końca Lata, showcase zaangażowanego podziemnego rapu od Ashwagandha x Cukier x jestemAlpha. x Mikser, Nanga, OX, THE BULLSEYES oraz JUCHO. Do tego wszystkiego SLOT Art Orchestra zaprezentuje klasyczny niemy film Upiór w Operze z muzyką na żywo!

Oprócz Dużej Sceny, na miejscu czeka wiele innych koncertów — godna uwagi jest między innymi Scena Nowa, gdzie znajdziemy pasmo wydarzeń Odsłuchy w ciemności, podczas których zgromadzeni w skupieniu mogą posłuchać albumów od początku do końca. Również na tej scenie zespół Vermona Kids zakochani w brzmieniach zespołów takich jak Sunny Day Real Estate zgromadzi fanatyków emo rocka i post hardcore, Filip Żółtowski Quartet płynnie połączy w swojej muzyce jazz, hiphopowe beaty i elektronikę, Wąż spowije nas metalowymi riffami i psychodelicznym ambientem, Mateusz Tomczak odkryje przed publicznością wachlarz nieszablonowych brzmień i emocji, a NAUTOFON, nazywający samych siebie BEST BAND SINCE BROCKHAMPTON przeniesie nas w wir młodzieżowego flow i rapowego hype’u. Zapraszamy również do Sceny Doświadczalnej umiejscowionej w katedrze, która oferować będzie artystów pasjonujących się jazzem, klasyką, improwizacją i wszelkimi nowatorskimi brzmieniami — a wystąpią słowodaje, Sutari, NEW VIBES/VIVALDI, Ronja oraz Jaś i Małgosia.

Na festiwalu nie zabraknie zwłaszcza reprezentantów najświeższego brzmienia, czyli samej ekipy Akademickiego Radia LUZ, która będzie gościć na festiwalu, nie tylko jako uczestnicy wydarzenia, ale również jako korespondenci, artyści i autorzy warsztatów DJ-skich. Zostańcie na naszej antenie, by móc doświadczyć spotkań, rozmów i muzyki poprzez naszą rozgłośnię! Już po raz drugi warsztaty poprowadzi nie kto inny, ale Sebastian Rogalski. Jego głos znacie z audycji Cicha Burza, stałego punktu piątkowych wieczorów w Radiu LUZ. Na didżejce miesza radiowo i klubowo już dobrych kilka lat, w trakcie których udało mu się zagrać m.in. na Tamce, w Transformatorze czy Uczuleniu. Jest też  producentem audio chętnie dzielącym się doświadczeniem i dobrymi utworami. Warsztaty staną się doskonałą okazją nad sprawdzenie swoich umiejętności za konsolą dj-ską oraz poszerzenia muzycznych horyzontów. Najbardziej zaangażowani uczestnicy będą mieli okazję zagrać dj seta w swoim wykonaniu i otworzyć Scenę Klubową w piątek lub sobotę!

Oprócz organizacji warsztatów nasza reprezentacja zabrzmi również za konsolami dj-skimi. Na scenie klubowej króluje ekipa Akademickiego Radia LUZ, gdzie łącznie 15 utalentowanych selektorek i selektorów rozgrzeje parkiety klasztornych podziemi szerokim spektrum najświeższych klubowych i basowych brzmień. Od DnB i jungle, poprzez global bass i reggaeton po techno, house, dubstep i garage. W naszym klubie znajdziecie wszystko!We wtorek Czuła Dyskoteka w dźwiękach trance, disco i ciepłych brzmień muzyki elektronicznej. Cecha wspólna wszystkich setów pierwszej nocy to eklektyczność, która przywołuje muzyczną nostalgię — w tym pomoże nam DJ RO, KALYMA i adam salamøn.

W środę natomiast Bass and Furious – spodziewajcie się połamanych i pokręconych rytmów, perkusjonaliów, szybkiego tempa, grime’u, dubstepu, uk techno, nasyconych basem dancehallowo-techniarskich hybryd i dużo więcej! Za deckami Repmeis, dadan karambolo i Galant

W czwartek króluje Bassa Nova, czyli tropikalne brzmienia Ameryki Łacińskiej oraz Afryki w klimatycznej piwnicznej atmosferze. Czego chcieć więcej? Skład Pincoya, młoda dospania i rábano picante, pierwszy raz połączył siły podczas zeszłorocznego Slot Art Festivalu i to właśnie ten występ przerodził się w kolektyw Bassa Nova, który dziś jest już dobrze znany na klubowej mapie polski.

W piątkową noc klubową zatytułowaną Drum and Bass All Night będzie z kolei dużo… drum and bassu i jungle. Za deckami staną najwybitniejsi wrocławscy selektorzy, w tym Saltea, DT i Guiltee.

Sobotę kończymy natomiast pod hasłem „LUZ until dawn”. Sir Williams, DJ FEEL-X oraz Pixie Elf przygotują dla was prawdziwą mieszankę future garage, drum and bass, house, bass, i hip-hopu, a na zakończenie czeka intensywny rave do samego rana!

 

Zapraszamy Was wszystkich do uczestniczenia w tegorocznym SLOT Art Festivalu – jest to wyjątkowe wydarzenie na polskiej festiwalowej mapie. Jeżeli nie możecie pojawić się na miejscu osobiście, to redakcja Akademickiego Radia LUZ postara się przekazać Wam część klimatu poprzez nasze fale radiowe. Do usłyszenia na 91.6FM!

redakcja muzyczna Akademickiego Radia LUZ