Sympozjum Badań Jakościowych na Uniwersytecie Wrocławskim

Sympozjum Badań Jakościowych na Uniwersytecie Wrocławskim

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza na VI odsłonę Transdyscyplinarnego Sympozjum Badań Jakościowych. Między 20 a 22 czerwca w jego ramach spotkają się naukowcy zajmujący się dziedzinami ścisłymi, humaniści, ekonomiści, socjologowie, a także zgłębiający sztuki filmową, muzyczną czy teatralną. 

Temat tegorocznej odsłony to "Między poznaniem a zmianą. Postępy, kontrowersje, perspektywy współczesnych badań jakościowych”. Oznacza to, że zebrani goście zajmą się poszukiwaniem dróg rozwoju badań jakościowych w związku z obecnymi zmianami na podłuż społeczno-kulturowym, jak również gospodarczym. Człowiek wciąż zmienia się i przyglądając się konkretnym obszarom jego życia, badacze zmieniają swoje praktyki. Uczestnicy sympozjum pochylą sie nad celami współczesnych badań, zwykle rozłożonych na aspekty poznawcze, jak również społeczno-praktyczne. 

Sympozjum skupia się nie tylko na zagadnieniach teoretycznych. Uczestnicy będą mieli okazję brać udział w warsztatach metodologicznych, które odbędą się trzeciego dnia. Będą to zajęcia m.in. z metodologii teorii ugruntowanej: analizy danych i generowania teorii, które poprowadzi dr hab. Marek Gorzko, prof. Akademii Pomorskiej oraz analizy danych jakościowych wspomaganych komputerowo pod przewodnictwem dr Jakuba Niedbalskiego z Uniwersytetu Łódzkiego.

Sympozjum powstało jako inicjatywa Zakładu Pedagogiki Kultury Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Katedry Socjologii Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. 

Szczegóły dotyczące zapisów i harmonogramu znajdują się na stronie www.vitsbj.uni.wroc.pl