V edycja Wrocław Fashion Week – 150 pokazów mody podczas jubileuszu

V edycja Wrocław Fashion Week – 150 pokazów mody podczas jubileuszu
Moda autorska, zrównoważona i ekologiczna. To wartości promowane podczas jubileuszowej, piątej, edycji Wrocławskiego Fashion Weeku, który zadziwił, zachwycił i poruszył — niekiedy do łez. Od kilku lat nasze miasto jest gospodarzem wydarzenia, które jednoczy i integruje środowisko miłośników mody, przypominając prawdziwy festiwal twórczej energii.

 

Projektantki i projektanci, modelki i modele, organizatorki, organizatorzy, wolontariuszki i wolontariusze, wizażystki, wizażyści, fryzjerki i fryzjerzy. Wszyscy pracują wspólnie, ramię w ramię, tworząc przestrzeń, w której moda staje się nie tylko estetycznym manifestem. Staje się też wyrazem odpowiedzialności i świadomego patrzenia w przyszłość. W końcu moda to sztuka najbliższa człowiekowi – jej płótnem jest przecież ludzkie ciało.

Wrocław ponownie udowodnił, że moda to nie tylko kwestia stylu lub trendów. To także odpowiedzialność, odwaga i innowacje. Przez trzy intensywne dni Wrocławski Fashion Week stał się areną dla ponad 150 pokazów, debat, targów i inspirujących spotkań z projektantami, artystami oraz liderami branży. Eleganckie wnętrza DoubleTree by Hilton dopełniły wyjątkowej atmosfery święta mody.

Wzniosłym, nowatorskim ideom towarzyszył entuzjazm, współpraca i pasja, która łączy ludzi. Na miejscu nie zabrakło naszej ekipy. Poprzez rozmowy z uczestnikami wydarzenia zgłębiła emocje oraz pomysły, jakie towarzyszyły tej wyjątkowej edycji, a także udokumentowała wydarzenie.

Jagoda Krzan oraz Agata Stankowska zanurzyły się w rozmowach z artystami, aby wzmocnić przekaz płynący z wydarzenia oraz udzielić głosu twórcom i uczestnikom.

Tak w rozmowie z Agatą Stankowską mówił model, Kamil Ostrowski:

„Tak naprawdę ubrania, czy też nasza jakaś atrakcyjność bądź jakaś sensualność, nie jest zależna od tego, kim jesteśmy, tylko od tego, jak się czujemy. I myślę, że mężczyzna również, tak jak i kobieta, może czuć się sensualnie i seksownie w tym, w czym chodzi.”

 

Inka Zalewska, projektantka, opowiedziała Jagodzie Krzan o swojej kolekcji w nurcie prymitywizmu:

„Moja kolekcja jest inspirowana twórczością artystki, która nazywa się Marija Prymaczenko. Jest to artystka, która porusza tematy ludowe w swojej twórczości. Robi to w nurcie prymitywizmu. Używa dość prymitywnych form, ale używa też koloru, to jest jej taki znak charakterystyczny. Będąc gdzieś na wystawie, zobaczyłam te dzieła i po prostu stwierdziłam, że muszę coś z tym zrobić i tak właśnie powstała kolekcja. Tak jak można było zobaczyć, w kolekcji jest całe mnóstwo kolorów. Każda sylwetka nawiązuje do konkretnego obrazu.”

 

Już wkrótce na stronie Akademickiego Radia Luz ukaże się podcast, w którym usłyszeć będzie można kolejne relacje z pierwszej ręki — z wnętrza Fashion Weeku. Opowieści o przebytej drodze, koncepcjach, nadziejach, obawach, wrażeniach, blaskach i cieniach pracy w branży.

Agata Stankowska i Jagoda Krzan, fot. Henryk Mamica-Hüsken/@hemahusfoto

Wsłuchaj się, aby jeszcze lepiej poznać i zrozumieć kulisy Wrocławskiego Fashion Weeku. A może za rok także Ty będziesz współtworzyć to dynamicznie rozwijające się wydarzenie? Jagoda Krzan, Agata Stankowska i Aurelia Serdiukow tak rozmawiają o inicjatywie w audycji „Pełna Kultura”:

 

Tekst: Agata Stankowska, red. Aurelia Serdiukow

Autor wszystkich zdjęć: Henryk Mamica-Hüsken/@hemahusfoto