Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych

Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych

 

Jeszcze dwieście lat temu była na peryferiach miasta, potem stała się ulicą hoteli, a już wkrótce, być może, będzie jednym z ciekawszych miejsc odpoczynku Wrocławian. Ulica Piłsudskiego ma szansę przeżyć drugą młodość. Rozpoczyna się bowiem cykl „Z wirtualu do realu. Ulica handlowa – przestrzeń miejska współtworzona przez młodych." realizowany przez spółkę ECORYS wraz z Uniwersytetem SWPS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

To szansa dla studentów, deweloperów, właścicieli biznesów, a także mieszkańców, by stworzyć wspólny projekt ulicy. W wyniku ich pracy w listopadzie powstanie film ukazujący, jak ulica będzie mogła wyglądać w przyszłości. Jak podkreślają władze miasta, rozbudzenie głównych ulic lokalnym handlem jest jednym ich z obecnych priorytetów. Zaangażowanie studentów ma jeszcze jeden cel – umożliwienie młodym zdobycie doświadczenia przy prawdziwych projektach.

Na początku XIX wieku obecna ul. Piłsudskiego była ul. Ogrodową. Dopiero po wybudowaniu Dworca Głównego zyskała na znaczeniu – stworzono tam kamienice, restauracje i Krajowey Sejm Śląski, czyli dzisiejszy NOT. Do dziś zachowało się tam kilka z ówczesnych 30 hoteli.