Zajrzyj do nas podczas Nocy Muzeów 2022 – [14.05]

Zajrzyj do nas podczas Nocy Muzeów 2022 – [14.05]
Są tacy, którzy bardzo chętnie odesłaliby radio do medialnego muzeum. Jednak po ponad stu latach istnienia radiofonii trzymamy się twardo i do żadnego lamusa odesłać się nie damy. Tym niemniej chętnie pod kulturę muzealną się podpinamy, jeżeli jest to możliwość do spotkania się z Wami. Słuchaczami. Tradycyjnie już w trakcie Nocy Muzeów. Czekamy na was 14 maja od godziny 21:00.

 

Z utęsknieniem czekaliśmy na powrót Nocy Muzeów w mury naszego radia! W ramach kolejnej odsłony wydarzenia ponownie możemy się spotkać się face-to-face, co nie jest przecież wcale takie oczywiste. Zachęcamy Was do odwiedzenia przestrzeni Radia LUZ, gdzie każdy będzie mógł się poczuć jak prawdziwy spiker radiowy!


Noc Muzeów to jedyna szansa na występ przed LUZowym mikrofonem bez przechodzenia przez etap rekrutacyjny

O 21:00 wystartuje specjalna, pięciogodzinna audycja, która dla Was będzie szansą aby przeżyć swój antenowy debiut. Bez względu na to, czy chcecie pozdrowić rodzinę, zapowiedzieć gustowny utwór czy po prostu zmierzyć się ze swoim własnym radiowym głosem – mikrofon stoi otworem. Spokojnie: nie zostawimy Was samych. O zręczny przebieg audycji zadbają nasz rewelacyjny i doświadczony zestaw spikerski, który uchroni Was przed ewentualnym ładnym przedstawieniem się przed milionami słuchaczy. Ponadto przez te pięć godzin będziemy relacjonować najważniejsze wydarzenia z innych miejscówek otwartych podczas tegorocznej Nocy Muzeów – to z kolei dzięki naszemu śmiałemu zespołowi reporterskiemu.

Dla mniej śmiałych udostępnimy studio produkcyjne, w którym goście będą mogli nagrać swój autorski materiał lub odegrać jakąś scenkę. Dla tych, którym bliższe sercu jest szkiełko i oko, niż język giętki i mikrofon, także przygotowaliśmy atrakcje. Pokażemy sprzęt i oprogramowanie, z którego na co dzień korzystamy. Zarówno nasze nowoczesne studio emisyjne, jak i kawałek historii w postaci zabytkowej kabiny audiometrycznej z 1974 roku, która pamięta początek radiostacji na Politechnice Wrocławskiej. Życie radiowe od środka, programowanie stacji, działalność redakcji – o tym wszystkim chcemy naszym gościom opowiedzieć. Ponadto oczywiście specjalna „LUZ-owa” sesja zdjęciowa, wykonana przez nasz sztab fotografów.

Tak to wyglądało w latach poprzednich – nasz radiowy mistrz Miłosz Szymczak przekazujący kolejnemu pokoleniu radiowców dlaczego mówienie do mikrofonu jest fajne.

A na deser, do tego wszystkiego, będziemy przede wszystkim my. Nie chcemy obrastać w piórka i wmawiać sobie że czekamy na tłumy własnych fanów, ale Noc Muzeów jest najlepszym momentem, aby wreszcie móc przypisać twarz do znajomych z eteru głosów, porozmawiać z ulubionymi prowadzącymi, czy zadać nurtujące pytania związane z funkcjonowaniem radia.

Czekamy na Was w białym budynku C-8 Politechniki Wrocławskiej, przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 22. Można do nas dotrzeć komunikacją miejską, wysiadając albo na Moście Grunwaldzkim, na Placu Grunwaldzkim, albo na Klinikach; można dotrzeć za pomocą Polinki, której stacja dociera do nas pod niemalże same drzwi; można także przyjechać samochodem, ale za znalezienie miejsca parkingowego nie ręczymy.