Posłuchaj o nowych znaczkach z atrakcjami Dolnego Śląska

Posłuchaj o nowych znaczkach z atrakcjami Dolnego Śląska
Od piątku mieszkańcy Dolnego Śląska mogą wysyłać znaczki, ze swoimi ulubionymi zabytkami. „Polska zobacz więcej” to nie jest gratka dla filatelistów, a realna pomoc dla powodzian. Mieszkańcy zalanych regionów nadal walczą o odbudowę infrastruktury. Taki projekt, zajmuje wiele miesięcy, a Poczta Polska nie zapomniała o poszkodowanych po niemal roku od kataklizmu. Czy wizualizacja pięknych zabytków lokalnych w formie znaczka, to dobra strategia na promowanie turystyki?

Turystyka jako forma wsparcia gospodarki Dolnego Śląska

 

Po tragicznych wydarzeniach związanych z powodzią, Polacy okazali ogromne serce i solidarność, wspierając mieszkańców regionu. Z biegiem czasu zainteresowanie mediów osłabło, a wiele problemów wciąż pozostało nierozwiązanych. W tej sytuacji działania Poczty Polskiej nabierają szczególnego znaczenia – kampania filatelistyczna zachęca do odwiedzin Dolnego Śląska i tym samym do udziału w odbudowie jego ekonomicznej siły.

Co przedstawiają nowe znaczki?

 

W ramach tegorocznej emisji znalazły się dwa znaczki:

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim – neogotycka rezydencja będąca symbolem przedsiębiorczości i elegancji XIX wieku, zbudowana z inicjatywy królewny Marianny Orańskiej,

Sala Mastodonta w Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie – zachwycające wnętrze krasowe jednej z największych jaskiń w Polsce, skrywające ślady epoki lodowcowej.

Dopełnieniem emisji jest koperta FDC, ozdobiona grafiką z podcieni Pałacu Marianny oraz detali naciekowych Jaskini. Na datowniku widnieje logo serii „Polska Zobacz Więcej” z wyraźnym zaznaczeniem Dolnego Śląska jako regionu-emisji.

Atrakcje Dolnego Śląska mają popularyzować bogactwo kulturowe i przyrodnicze tego regionu – mówi Maciej Michalski, Starszy Specjalista ds. Wydawnictw Filatelistycznych i Promocji Poczty Polskiej.

Dolny Śląsk – perły turystyczne regionu

 

Pałac Marianny Orańskiej – historia kobiety z wizją

Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim to wyjątkowy przykład architektury neogotyckiej, zaprojektowany przez Karla Friedricha Schinkla. Budowa trwała aż 33 lata i zakończyła się w 1872 roku. Inwestorką była Marianna Orańska – niezwykle aktywna społecznie arystokratka, znana z działalności gospodarczej i filantropijnej. Dzięki niej powstały m.in. huty szkła i drogi, a dziś jej dziedzictwo poznawać można, wędrując Szlakiem Marianny Orańskiej.

Zobacz też: Na wakacje zbiorkomem? Michał Cimaszewski zdradza najlepsze miejscówki na Dolnym Śląsku

Polska

Jaskinia Niedźwiedzia – fascynujący świat pod ziemią

 

Zlokalizowana w Masywie Śnieżnika Jaskinia Niedźwiedzia zachwyca nie tylko swoją długością (prawie 5 km korytarzy), ale też bogactwem form naciekowych i znaleziskami paleontologicznymi. Znaleziono tu szczątki niedźwiedzia jaskiniowego, hieny i innych zwierząt sprzed tysięcy lat. Dla turystów dostępna jest trasa licząca 360 metrów, a dla bardziej zaawansowanych – ekstremalna wersja eksploracji.

Polska