Kubek dla Wykładowcy 2021

Kubek dla Wykładowcy 2021
Przyjęło się, aby wielkie dzieła rozpoczynać górnolotnym cytatem z wielkich ludzi. Zatem:

Kubek jest demokratyczny. Kubek jest indywidualistyczny. Kubek jest wolnościowy. 

~ dr Dominik Lewiński, kubkolog, jeden z ubiegłorocznych laureatów konkursu Kubek dla Wykładowcy

 

Naszym wielkim dziełem jest celebracja świata akademickiego. Już po raz dziewiąty chcemy uhonorować crème de la crème spośród niosących kaganek oświaty wyższej we Wrocławiu. Rozpoczynamy plebiscyt Kubek dla Wykładowcy 2021.

W poprzednim roku, z powodów wiadomo jakich uhonorowaliśmy tych z prowadzących, którzy najpłynniej i najlepiej poradzili sobie w przejściu ze świata nauki „twarzą w twarz” do świata wirtualnego. Nie czarujmy się, przez te dwanaście miesięcy dalej tkwiliśmy w przestrzeni ciasnych okienek i niezręcznie niewyłączonych mikrofonów. Zdążyliśmy się oswoić z nowymi technologiami więc teraz poszukujemy tych nauczycieli akademickich, z którymi zajęcia były po prostu przyjemnością. Szukamy osób, które swoją charyzmą, zaangażowaniem, głodem dzielenia się wiedzą były w stanie sprawić, że chociaż na moment można było zapomnieć w jakich czasach przyszło nam żyć.

Kubek jest demokratyczny. Nie rozróżniamy na alma mater, ani na dyscyplinę naukową czy na stopień naukowy (chociaż warto w zgłoszeniu wspomnieć o wyżej wymienionych, ale to tak w celach statystycznych). W ogóle na nic nie rozróżniamy. Szukamy wrocławskiego Johna Keatinga, który założył nieformalne Stowarzyszenie Umarłych Poszukiwaczy Wiedzy. Ale może też Poetów, naprawdę nie rozróżniamy.

Nasz plebiscyt nie zapełni pustki po Juwenaliach 2021, ale nikt nam nie zabroni spróbować, jasne? Tak samo jak Tobie, osobo czytająca ten tekst, nikt nie zabroni zgłosić do konkursu kogoś, kto poszerzył Twoje horyzonty o wiedzę, z pozoru zawiłą, ale wyjaśnioną w jak najbardziej przystępny sposób. Naprawdę, nie ma na co czekać, pokieruj się swoim pierwszym instynktem, pierwotnym przeczuciem i ślij zgłoszenie na adres:

Zgłoszenia zbieramy do 16 maja 2021, do godziny 23:59:59:

kubek@radioluz.pl

maile rozpoczynające się od słowa „Witam”, także, w drodze wyjątku, będą brane pod uwagę

Kubek jest idealistyczny. W tej części naszego plebiscytu patrzymy na wszystko. Drobiazgowo analizujemy sylwetki wszystkich zgłoszonych, ale przydaje się także punkt zaczepienia. Dlatego Twoje uzasadnienie, może zadecydować o przejściu wybranej przez Ciebie osoby do następnego etapu. Niczym w ankiecie na koniec semestru opisz co działo się na zajęciach i co tak naprawdę Cię ujęło.

Chcesz kogoś zgłosić, ale nazwisko nie nasuwa się od razu? Zobacz rozmowy z naszymi ubiegłorocznymi laureatami w poszukiwaniu inspiracji:

Kubek dla Wykładowcy 2020 — dr inż. arch. Kajetan Sadowski
Kubek dla Wykładowcy 2020 — prof. dr hab. Dorota Zyśko
Kubek dla Wykładowcy 2020 — dr Paweł Błażej
Kubek dla Wykładowcy 2020 — dr Joanna Bajzert
Kubek dla Wykładowcy 2020 — dr Dominik Lewiński
Kubek dla Wykładowcy 2020 dr hab. Dorota Moroń

A w jeszcze poprzednich latach nagradzaliśmy między innymi prof. Jana Miodka czy prof. Jacka Cichonia.

 

Kubek jest wolnościowy. Ostateczną decyzję pozostawiamy Wam, braci studenckiej, oraz wszystkim innym chętnym osobom, które zdecydują się na oddanie głosu. 18 maja, gdy zbierzemy listę nominowanych, ogłosimy ją wszem i wobec – i za pomocą Facebooka rozpocznie się głosowanie. I wtedy będziecie mieli czas na decyzję. Albo skrzyknięcie znajomych z roku, żeby przeforsować konkretną osobę. Nie zachęcamy do rajdowania, no ale jesteśmy dorośli, wiemy jak działa świat.

Kubek. Ulubiona prowadząca bądź prowadzący właśnie na niego czeka. Nasze badania empiryczne pokazują, że nagrodzeni w poprzednich latach, o wiele łagodniej oceniali prace zaliczeniowe w sesji, gdy podczas czytania popijali napój własnego wyboru z naczynia z nadania. A nawet jeśli to zdanie o badaniach było fałszywe, to cała reszta się zgadza i nie ma co ryzykować.