Kubek dla Wykładowcy 2023

Kubek dla Wykładowcy 2023

Słownik Języka Polskiego PWN definiuje kubek jako «nieduże naczynie do picia z niego napojów; też: zawartość tego naczynia». My definiujemy go jako ostateczny dowód uznania dydaktycznych umiejętności, bezcenny w swojej symbolice, kuszący w swojej sylwetce, zachłanny w swojej pojemności. Biały i pomarańczowy. Z uszkiem.

Ten sam słownik, będzie definiował wykładowcę jako «tego, kto ma wykłady, uczy na uniwersytecie, w szkole, na kursie itp.» lub jako «jedno ze stanowisk naukowo-dydaktycznych w szkole wyższej; pracownik wyższej uczelni zajmujący to stanowisko». Dla nas to ikona. Naukowy Willy Wonka wprowadzający w świat pełen wyobraźni. Ktoś, kto potrafi wypełnić serca zgromadzonej wokół katedry społeczności akademickiej fascynacją, zaciekawieniem, odwagą w poszerzaniu wiedzy, odkrywaniu siebie i otaczającego nas świata. Bez względu na posiadany stopień naukowy i liczbę liter przy nazwisku. Ale jednak trzymamy się uczelni wyższych. I bez czynnych rektorów i dziekanów.

Z kolei słowo dla to wedle słownika «przyimek komunikujący o przeznaczeniu obiektu.» Tutaj zero zastrzeżeń.

Wszystko jasne. Szukamy kogoś, kto na kubek zasługuje. Wiesz dobrze o kogo chodzi? Świetnie się składa.

Rusza 11. edycja naszego plebiscytu na Kubek dla Wykładowcy. Jak co roku poszukujemy najwspanialszych z najlepszych pracowników akademickich, którzy swoją charyzmą, zaangażowaniem oraz pragnieniem dzielenia się wiedzą czynią studia bardziej znośnymi i wychowują kolejne pokolenia akademickiej społeczności w przekonaniu, że może warto się edukować.

 

Do udziału w plebiscycie można zgłosić każdą osobę prowadzącą zajęcia dydaktyczne na wrocławskiej uczelni wyższej zajęcia w roku akademickim 2022/2023, niepiastującą stanowiska rektora i dziekana. Oni mają swoje na głowie.

Zgłoszenia zbieramy do środy, 17 maja 2023, do godziny 23:59:59:

>>> kubek@radioluz.pl <<<

Później przefiltrujemy wszystkie propozycje, dodamy punkty za styl i zestawimy zręczną listę osób nominowanych. Harmonogram wygląda następująco:

ETAP 1  (08.05 – 14.05)

Czekamy na mailowe zgłoszenia Waszych ulubionych wykładowców lub wykładowczyń pod adresem: kubek@radioluz.pl. W treści wiadomości należy wpisać imię i nazwisko nominowanej osoby, uczelnię oraz względnie krótkie uzasadnienie. Oryginalność zgłoszeń, lekkość pióra, użycie słów tajemniczych będzie liczone na plus, bo zawsze milej się wspomina te bardziej nietypowe z tysięcy nadesłanych zgłoszeń.

ETAP 2 (15.05 – 21.05)

Przekopujemy się przez nadesłane zgłoszenia, sprawdzamy i weryfikujemy. Uruchamiamy naszą siatkę studencką i sprawdzamy czy na pewno nasz cenny kubek trafi w ręce osoby prowadzącej cieszącej się nieposzlakowaną opinią. Dyskutujemy i debatujemy nad nadesłanymi zgłoszeniami bardziej zażarcie niż komitet noblowski.

ETAP 3 (22.05 – 29.05)

Spośród zgłoszonych wybierzemy dziesiątkę prowadzących, która najczęściej bądź najgoręcej pojawiała się w nadesłanych mailach. Wtedy oddajemy rozpoczniemy otwarte głosowanie za pośrednictwem przejrzystego formularza, które rozstrzygnie, kto zostanie nagrodzony naszym kultowym kubkiem.

ETAP 4 (29.05)

Wtedy wszystko się wyjaśni. O tym kto wygrał kubek, a kto był niebywale blisko i się otarł o zwycięstwo, ale dostanie też kubek na pocieszenie będzie można się dowiedzieć  na naszej antenie – 91.6 FM oraz na naszej stronie – www.radioluz.pl. Po chwili wzruszenia, nagrodzeni zostaną zapytani przez nas o swój przepis na sukces, a rozmowy usłyszycie na naszej antenie, na pewno jeszcze przed rozpoczęciem się sesji, bo nikt nie chce sobie dokładać roboty podczas sesji.

 

Wystarczy zerknąć na uśmiechnięte twarze wszystkich osób, które w poprzednich latach zostały wyróżnione kubkiem, aby zauważyć jak taki jeden prosty kubek, może poprawić czyjś dzień, tydzień, miesiąc a nawet cały semestr:

2022dr hab. inż. Grzegorz Świrniak
2021prof. Izabella Uchmanowicz
2020* – dr inż. arch. Kajetan Sadowski, prof. dr hab. Dorota Zyśko, dr Paweł Błażej, dr Joanna Bajzert, dr Dominik Lewiński, dr hab. Dorota Moroń
2019prof. Jacek Mazurkiewicz
2018prof. dr hab. Jacek Cichoń
2017dr inż. Jerzy Kotowski
2016prof. Jan Miodek
2015mgr inż. Janusz Bułat
2014dr inż. Adam Sieradzki
2013dr inż. Adam Sieradzki

 

Do czego można wykorzystać taki kubek? Do bezpośredniego spożywania różnorodnych płynów, do przechowywania pozostałych substancji, do eksponowania na biurku i do wzbudzania respektu pośród nauczanych oraz zazdrości wśród pozostałych wykładowców. Spraw przyjemność swojemu akademickiemu idolowi przed sesją. Dobrze wiemy, że wywalczony kubek jest w stanie skruszyć najtwardsze serca nawet najsurowszych profesorów.

Śledź na bieżąco aktualny stan plebiscytu Kubek dla Wykładowcy dołączając do naszego wydarzenia na Facebooku.